KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12308032
*
nr 1230 8032
Olle von Schewen
(1908-1974), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, signerad. Olja på pannå, 32x40
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 20:56:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 00:31:19
1
600 kr
21/1 20:15:14
2
600 kr
21/1 20:15:14
1
600 kr (Budbetjänt)
21/1 20:15:25
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle von Schewen
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle von Schewen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle von schewen stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Olle von Schewen
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Olle von Schewen
nr 1230 8032
Olle von Schewen
(1908-1974), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv, signerad. Olja på pannå, 32x40
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 00:31:19 | 1 | 600 kr |
| 21/1 20:15:14 | 2 | 600 kr |
| 21/1 20:15:14 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 21/1 20:15:25 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
21 jan
Stockholm
På Tema Stockholm den 21 januari har vi samlat Stockholmsmotiv av konstnärer som Bengt Olov Abrahamsson, Bertel Bertel-Nordström, Maria Boczewska, Svenolov Ehrén, Bengt Elde, Hans-Erik Eriksson, Bengt ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Olle von Schewen
Olle von Schewen, född 1908 i Stockholm, död 1974, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle von Schewen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: motiv från stockholm olja olja på pannå oljemålning oljemålningar olle von schewen stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



